Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Dawid Lisak w finale konkursu WorldSkills Poland 2020

Mamy dobre wieści! Nasz uczeń Dawid Lisak (klasa 3 TŻ) zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu WorldSkills Poland 2020 w konkurencji carving, czyli sztuce rzeźbienia w owocach i warzywach. Jego zgłoszeniowa praca (którą można zobaczyć na załączonym zdjęciu) została doceniona przez jury, dzięki czemu młody kucharz będzie reprezentował Tarnów na ogólnopolskim finale w Poznaniu.

Startująca w tym samym konkursie Julia Liro (klasa 3 TŻ) w kategorii gotowanie nie zakwalifikowała się co prawda do finału, ale również otrzymała od organizatorów zaproszenie do Poznania, dzięki czemu z bliska będzie mogła podejrzeć pracę najlepszych kucharzy młodego pokolenia i zdobyć tym samym cenne doświadczenie.

Patrycja Madura, uczennica klasy 4 TH, która stanęła do zmagań w kategorii serwisu restauracyjnego, znalazła się natomiast na liście rezerwowej – tuż za najlepszą dziesiątką, która zakwalifikowała się do konkursu głównego.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy, a za Dawida już teraz zaczynamy trzymać kciuki, aby w finale pokazał, na co go stać.

do góry