Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Finał święta turystów w ZSEO

Kończący się właśnie tydzień w ZSEO był podporządkowany turystyce. Z okazji Światowego Dnia Turystyki, jaki przypada na 27 września, w naszej szkole odbył się szereg wydarzeń związanych z szeroko pojmowaną turystyką, takich jak rajd rowerowy i konkurs wiedzy o turystyce. Jego laureatami zostali:

1. miejsce: Radosław Zych (4 TOT)

2. miejsce: Dominik Wolsza (2 TT5)

3. miejsce: Julia Kierońska (2 TT5)

wyróżnienie: Klaudia Mysiak (3 TOT), Karolina Gierlach (2 TT5).

Poznaliśmy również wyniki konkursu na najlepszy film promujący kierunek kształcenia, jakim jest technik organizacji turystyki. Wygrała go klasa 2 TT5, która w nagrodę otrzymała czek na 300 złotych. Ufundowane przez Radę Rodziców pieniądze uczniowie będą mogli przeznaczyć jako dofinansowanie do wyjścia lub wycieczki szkolnej.

W piątek 25 września, na finał tygodniowego świętowania, w Auli odbyło się spotkanie z panią Karoliną Mochylską – tarnowianką, podróżniczką, miłośniczką wspinaczek wysokogórskich, która w 2019 roku zdobyła najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Nasz gość opowiedział o ubiegłorocznej podróży i wspinaczce, dzieląc się z uczniami ciekawostkami na temat przygotowań do wyprawy, pobytu na Czarnym Lądzie i trudach samej wędrówki na szczyt. Nie zabrakło również pytań o plany na przyszłość.

W spotkaniu uczestniczyły klasy 3 TOT, 4 TOT i 1 TT5. Ze względu na specyficzny czas, wydarzenie odbyło się w tzw. reżimie sanitarnym.

do góry