Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
140-lecie najstarszej szkoły ogrodniczej w Polsce
Godło Polska

Jesienny Piknik Ogrodniczy w Parku Sanguszków

W niedzielę 4 października w Parku Sanguszków odbyła się piąta edycja Pikniku Ogrodniczego z wieloma atrakcjami dla starszych i młodszych.

W tym roku, ze względu na wiosenną sytuację epidemiczną, organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie na termin jesienny. W ramach Pikniku Ogrodniczego na tarnowian czekało multum atrakcji, które zainteresowały osoby w każdym wieku. Dla żądnych wiedzy dostępne było Mobilne Centrum Edukacji. Na osoby interesujące się przyrodą  czekała Akademia Młodego Ogrodnika oraz warsztaty dekoracyjne Przyroda w Słoiku. Propozycją dla całych rodzin lub grup przyjaciół była gra terenowa Śladami rodu Sanguszków, w ramach której odkrywali historyczne tajemnice Pałacu Sanguszków.

Na najmłodszych czekały konkursy i zagadki, zdjęcia z króliczkiem oraz bańki mydlane. W programie znalazły się również pokazy carvingu (rzeźbienia w warzywach i owocach), bukieciarstwa, fitness i dekorowania ciast, występ Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk, koralikowy zawrót głowy, dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód, przejażdżki konne oraz pszczeli ogródek. Dla smakoszy przygotowaliśmy poczęstunek.

Na terenie Pikniku w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się pandemii wirusa COVID-19, powołując się na zalecenia KPRM i GIS, obowiązywały  reguły dotyczące imprez masowych (m.in. zachowanie dystansu społecznego oraz nakaz zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych).

Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, Rada Rodziców ZSEO, Rada Osiedla nr 6 Gumniska-Zabłocie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Tarnowskiego Ogrodnika im. Władysława Woźnego.

do góry