Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Narodowe Święto Niepodległości

"Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą

Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem".

 

11 listopada to dzień przypominający o tym, jak długą drogę do niepodległości przebyli Polacy. W roku 1918, po wielu latach niewoli, udało się odzyskać wolność. Tak jak pisał Leopold Staff, Polska przestała być już niewolnicą. Stała się suwerennym, niepodległym państwem i ponownie zaistniała na mapach świata. Rocznicę tego wydarzenia upamiętniamy co roku akademią w auli szkolnej. Jednak tym razem musieliśmy przenieść program artystyczny do sieci. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia akademii pt. "Droga do niepodległości pędzlem malowana" przygotowanej przez klasę 3 Technikum Hotelarstwa.

Uważnych widzów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w piątek 13 listopada o godzinie 10.30. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów naszej szkoły.

Tradycyjnie w holu kościuszkowskim została przygotowana wystawa upamiętniająca dzisiejsze święto.

do góry