Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Obchody Dnia Sybiraka

17 września, w rocznicę napaści radzieckiej na Polskę, w naszym kraju obchodzony jest Dzień Sybiraka. Uroczystości towarzyszące, jak co roku, zorganizowane zostały również w Tarnowie. Uczestniczyli w nich przedstawiciele ZSEO.

Uczniowie klasy 4 TAK wzięli udział w obchodach mających miejsce na Starym Cmentarzu w Tarnowie, nawiedzając uprzednio znajdującą się tam rodową kaplicę rodziny Sanguszków. Młodzież z naszej szkoły, wspólnie z paniami Iwoną Kapustką i Elżbietą Radwańską, jako pierwsi po ponad czterdziestu latach weszli do środka grobowca familii magnackiej, której historia jest nierozerwalnie związana z tarnowskim Ogrodnikiem. Uczniów po krypcie oprowadził, przedstawiając jej historię, pan profesor Tadeusz Mędzelowski. Wszystko to było możliwe dzięki ścisłej współpracy ZSEO i Starego Cmentarza, w ramach której młodzi architekci krajobrazu m.in. pomagają w utrzymaniu grobów tej nekropolii.

Poczet ze szkolnym sztandarem – pod opieką pana Tomasza Malca – obecny był ponadto na uroczystościach w Katedrze.

do góry