Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Organizacja święta turystów w ZSEO

Na niedzielę 27 września przypada Światowy Dzień Turystyki. W tygodniu poprzedzającym tę datę w ZSEO odbędzie się szereg wydarzeń związanych z turystyką.

Świętowanie rozpoczniemy we wtorek 22 września rowerowym rajdem po Ziemi Tarnowskiej. Nasi nauczyciele oraz uczniowie włączą się tym samym do akcji Puchar Rowerowej Stolicy Polski, o miano której w szranki stanął również Tarnów. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i jazdy rowerem jako alternatywnym środkiem transportu. O szczegółach można przeczytać tutaj: www.rowerowastolicapolski.pl.

W dniach 23-24 września (środa, czwartek) uczniowie uczęszczający do klas technikum organizacji turystyki wezmą udział w Konkursie Wiedzy o Turystyce. Na najlepszych czekają nagrody.

Oddziały klasowe będą również rywalizować w konkursie na najlepszy filmik promujący kierunek. Termin nadsyłania prac mija 23 września. Wyniki ogłoszone zostaną w piątek 25 września, a klasa, której materiał okaże się najlepszy, zdobędzie nie tylko punkty do tzw. rywalizacji międzyklasowej, ale otrzyma również 300 złotych. Nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców będzie można przeznaczyć np. jako dofinansowanie wyjścia lub wycieczki szkolnej.

Na finał tygodniowego świętowania przewidzieliśmy kolejną odsłonę cyklu „Nasz Gość”. W piątek 25 września odwiedzi naszą szkołę pani Karolina Mochylska, która w 2019 roku zdobyła najwyższy afrykański szczyt – Kilimandżaro. Podróżniczka opowie o samej wyprawie oraz swojej pasji, jaką są wędrówki wysokogórskie.

fot. archwiwum prywatne K. Mochylskiej

do góry