Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Projekt „W służbie Niepodległej”

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym”.

W ramach przedsięwzięcia, drużyna składająca się z uczniów ZSEO, wykona pracę pisemną lub multimedialną przedstawiającą działalność ziemiaństwa (charytatywną, organizacyjną, gospodarczą i edukacyjną w lokalnym środowisku wiejskim, a także służbę w dyplomacji, administracji państwowej czy strukturach samorządu) na rzecz państwa i społeczeństwa polskiego w okresie XX-lecia międzywojennego.

Młodzież naszej szkoły będzie rywalizowała z rówieśnikami z całej Polski. Autorzy zwycięskiego projektu wezmą udział w sesji naukowo-edukacyjnej, jaka odbędzie się w Krakowie na przełomie maja i czerwca przyszłego roku.

Organizatorami projektu są Oddział IPN w Krakowie, Oddział IPN w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Fundacja im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu.

do góry