Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Spełnijmy marzenia seniorów

Zbliża się grudzień  – czas wyjątkowy, rodzinny, przepełniony miłością, kojarzony ze Świętami Bożego Narodzenia i Mikołajkami. Niestety, nie wszyscy mają możliwość spędzić go w gronie najbliższych. Samotność dotyka szczególnie seniorów. Dlaczego więc nie sprawić im trochę radości?

„Mikołaj dla seniora” to akcja, do której włączenia się zachęcamy wszystkie klasy naszej szkoły. Jej celem będzie dostarczenie radości stu czterdziestu pensjonariuszom Domu Opieki Społecznej w Nowodworzu, którzy z powodu trwającej pandemii od miesięcy nie mieli okazji zobaczyć swoich bliskich. Na co dzień egzystują oni w zamknięciu, bez większych szans na promyk radości w życiu.

Dlatego też skontaktowaliśmy się z placówką i poprosiliśmy, aby pracownicy DPS-u pomogli swoim podopiecznym napisać listy do Świętego Mikołaja i poinformowali w nich o jakiejś drobnostce, o której aktualnie marzą. Tym Mikołajem będziemy my!

Zwracamy się do wychowawców i uczniów wszystkich oddziałów klasowych z prośbą o pomoc w realizacji tych małych marzeń. Prezenty dla pensjonariuszy, jakie uda się zakupić, zostaną przekazane im w formie upominków 22-23 grudnia br.

Szczegółowych informacji dotyczących akcji „Mikołaj dla seniora” (m.in. o liście produktów, sposobie ich zakupu i przekazania) udziela pani Katarzyna Stasiowska.

Sprawmy, aby w tym roku Mikołaj odwiedził nie tylko najmłodszych!

do góry