Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Uczennice kl. 3TE chcą zostać dawcami szpiku

Uczennice klasy 3 TE Dominika Pudło, Patrycja Wodzińska, Daria Smoła i Patrycja Danik podejmując świadomą, dobrowolną i odpowiedzialną decyzję zgłosiły się w dniu 6 grudnia pod opieką Pani Urszuli Kucharzyk do jednego z tarnowskich  punktów  rejestracji  potencjalnych honorowych dawców szpiku. Dziewczynom po wypełnieniu  deklaracji potwierdzającej wolę zostania dawcą szpiku oraz ankiety dotyczącej stanu zdrowia pobrano ok. 10 ml krwi z żyły łokciowej. Próbki zostaną  przekazane do ośrodka Dawców Szpiku do badań w specjalnym laboratorium a wyniki  i dane osobowe zostaną umieszczone w bazie kandydatów na dawcę szpiku w Centralnym Rejestrze w Warszawie w Poltransplancie.

Gratulujemy podjętej decyzji godnej do naśladowania!

mgr Urszula Kucharzyk

do góry