Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Uczniu, poznaj historię Pałacu Sanguszków!

Nie da się ukryć, że nasza szkoła wyróżnia się ze wzglądu na miejsce, w którym się znajduje. Malowniczy park oraz pałac stanowią elementy będące łącznikiem pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. W salach, w których odbywają się dzisiaj zajęcia, w XIX wieku zamieszkiwali przedstawiciele magnackiej rodziny Sanguszków – ostatnich właścicieli Tarnowa. W niektórych pomieszczeniach znajdowała się kuchnia, gdzie indziej garderoba księżnej, a jeszcze dalej sypialnia księcia lub sala balowa.

Aby przybliżyć Wam historię tego niezwykłego miejsca, drzwi do większości pomieszczeń w budynku zostały wyposażone w specjalne tabliczki z adnotacjami o dawnym przeznaczeniu danej przestrzeni.

Zachęcamy do odbycia małej podroży do przeszłości.

do góry