Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Wspomnienie zmarłych…

W dniu Wszystkich Świętych, będącym czasem szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli, z zadumą wspominamy zmarłe w tym roku osoby związane z naszą szkołą.

W sierpniu pożegnaliśmy Franciszka Szczutowskiego – wieloletniego nauczyciela oraz dyrektora Technikum Ogrodniczego w Tarnowie, a także Kuratora Oświaty w województwie tarnowskim. W maju opłakiwaliśmy Zofię Prajsnar – pełną pasji i zaangażowania nauczycielkę przedmiotów ogrodniczych i matematyki w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, która była wzorem pracowitości nie tylko dla uczniów, ale i kolegów-pedagogów.  W tym roku odeszli także Maria Hankiewicz – nauczycielka przedmiotów zawodowych, głównie sadownictwa oraz Jan Kasprzyk, który uczył mechanizacji rolnictwa.

Ponadto końcem września z dalekiej Brazylii dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci księżnej Klaudii Sanguszko – matki księcia Pawła Sanguszki, ostatniego męskiego przedstawiciela rodu nierozerwalnie związanego z Tarnowem oraz Pałacem, w którym mieści się nasza szkoła.

do góry