Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Wyniki eliminacji szkolnych XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 9 listopada 2020 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem "Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii". Głównym celem było sprawdzenie wiadomości młodzieży z zakresu wiedzy hotelarstwa oraz możliwość zakwalifikowania dwóch najlepszych uczniów do okręgowego etapu XII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Konkurs ten w obecnej sytuacji zdalnego nauczania został przeprowadzony on-line w formie pisemnej za pomocą platformy edukacyjnej Quizizz. Uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z pięćdziesięciu pytań. Zakres wiedzy obejmował planowanie i realizację usług w recepcji, obsługę gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie oraz literaturę uzupełniającą, czasopisma branżowe oraz zasoby Internetu.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział łącznie trzydzieści pięć osób z klasy III i IV technikum hotelarstwa. Laureatkami zostały:

1. miejsce: Emilia Szwedo (III TH)

2. miejsce: Magdalena Sowińska (III TH)

3. miejsce: Patrycja Michałek (III TH).

Do etapu okręgowego, który odbędzie się 7 stycznia 2021 r. w Krakowie zakwalifikowały się dwie najlepsze uczennice.

Wszystkim uczestnikom szkolnych eliminacji OWH, jak i zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

do góry