Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Wyniki konkursu „Słodka polska jesień”

Konkurencja była spora, zgłoszonych prac wiele, jednak jury stanęło na wysokości zadania, podobnie jak uczestnicy konkursu cukierniczo-fotograficznego „Słodka polska jesień”. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz ZSEO. Laureatkami zostały Aleksandra Kocoł ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu oraz Adrianna Kuta – uczennica klasy drugiej technikum technologii żywności.

Ósmoklasistka zaprezentowała deser „Jesienny las”. Słodka kompozycja składa się z pnia drzewa, który wykonany został z rolady biszkoptowej z kremem kajmakowym i czekoladą. Aby nadać mu realistycznego wyglądu, Aleksandra ozdobiła go ganaszem czekoladowym. Grzybki przygotowane zostały z kruchego ciasta polanego polewą z gorzkiej czekolady. Mech imituje biszkopt z dodatkiem szpinaku. – Urocze jeżyki, wędrujące obok pnia, przygotowałam z ciasta orzechowego, obkleiłam je masą czekoladową i posypałam kawałkami migdałów – zdradza młoda cukierniczka. Jesienna aura deseru podkreślono różnokolorowymi liśćmi wykonanymi z ciasta orzechowego oraz czerwonej i zielonej masy cukrowej. 

Adrianna Kuta, triumfatorka konkursu w kategorii uczniów ZSEO, przygotowała propozycję inspirowaną długimi jesiennymi spacerami po dworskich alejkach. Praca  reprezentuje połączenie dynamiki zmian tej pory roku i naturalnego porządku natury.
Krem z orzechów w towarzystwie słonego karmelu i gościnnie występującego banana stanowią harmonię smaku wprowadzającą w stan błogości i jesiennej zadumy.
 – Tort doskonale akompaniuje gorącej, korzennej herbacie i sprzyja rodzinnym opowieściom przy stole – podkreśla uczennica klasy 2 TŻ5.

Obu laureatkom gratulujemy talentu cukierniczego, pomysłowości oraz wygrania nagrody głównej – kompaktowego aparatu do fotografii natychmiastowej INSTAX.

 

do góry