Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
140-lecie najstarszej szkoły ogrodniczej w Polsce
Godło Polska

ZSEO w europejskim programie edukacyjnym „Wiedza Edukacja Rozwój”

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z programu operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”.

Głównymi celami projektu jest rozpoczęcie międzynarodowego funkcjonowania ZSEO w Unii Europejskiej poprzez organizację praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach doświadczonych w realizacji projektów mobilności oraz  nawiązanie długoletniej współpracy z zagranicznymi partnerami. W przypadku naszej szkoły zostanie nawiązana współpraca z Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH i biznesowymi przyjaciółmi tej firmy.

Projekt rozpocznie się 1 października tego roku i potrwa dwa lata. W tym czasie do przedsiębiorstw w Niemczech na dwudziestosześciodniowe praktyki zawodowe udadzą się dwie czternastoosobowe grupy uczniów. Pierwsza grupa młodzieży uczącej się w klasach technikum hotelarstwa, technikum technologii żywienia i technikum architektury krajobrazu odbędzie praktyki  w bieżącym roku szkolnym (w kwietniu 2021 roku), kolejna – w marcu 2022 roku. Uczniowie po odbyciu praktyk, oprócz doświadczenia zawodowego i umiejętności językowych,  zyskają również certyfikaty ECVET.

W miniony czwartek, 24 września, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH Panem – doktorem Manfredem Müllerem oraz panią Katarzyną Suchocką, podczas którego omówiono szczegóły dotyczące realizacji projektu, jego przygotowania i terminów wyjazdu uczniów na praktyki.

do góry