GOŚĆ MIESIĄCA

GOŚĆ MIESIĄCA GRUDNIA- INGA MARCZYŃSKA

W dniu 17 listopada 2017 r., gościem w naszej szkole była pani Inga Marczyńska - ikonopisarka, malarka, fotografka. Największą pasją artystki jest pisanie ikon, a inspiracją do rozpoczęcia tej drogi artystycznej było malarstwo impresjonistyczne. Jej pragnieniem jest, aby każdy poprzez ikonę i duchowe przeżycia odnalazł w swoim życiu prawdę, dobroć spokój i nadzieję. Uprawia Ona również fotografię artystyczną, w której pragnie ukazać historię często zapomnianą i niechcianą oraz piękno i tragizm tego świata. Inga Marczyńska chętnie włącza się w działania charytatywne oraz prowadzi w ramach wolontariatu warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Promuje artystów, sztukę i historię oraz opiekuje się starymi cmentarzami żydowskimi i cerkwiami. Pracuje w organizacji "AntySchematy2" w Tarnowie i LOT Beskid Zielony w Gorlicach. Pełni również funkcję wiceprezesa rzeszowskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków Rzeczypospolitej Polskiej. Artystka posiada w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace były wyróżniane i nagradzane w różnych konkursach. Ikony artystki znajdują się we Włoszech w Szkocji, Anglii, Niemczech i USA.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA - Ks. ANDRZEJ AUGUSTYŃSKI

W dniu 16 października 2017 r., gościliśmy księdza Andrzeja Augustyńskiego - duchownego rzymskokatolickiego i przedsiębiorcę społecznego. Ksiądz Augustyński ukończył studia filozoficzno-teologiczne w Instytucie Teologicznym Zgromadzenia Misji w Krakowie. Jest inicjatorem powstania i przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Siemacha. Współpracuje z organizacjami społecznymi na Malcie. Jest znawcą i promotorem kultury maltańskiej. Wspólnie z ojcem Kazimierzem Augustyńskim rozpoczął budowę wielofunkcyjnego kompleksu dla dzieci w Odporyszowie, w ramach którego działają: dom dziecka, placówka wsparcia dziennego, ośrodek wakacyjny i nowoczesne centrum sportowe. Otrzymał za swoją działalność wiele nagród m.in. Order Odrodzenia Polski, Społecznik Roku 2015, Nagroda Grand Prix Amicus Hominum.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA WRZEŚNIA - WOJCIECH BONOWICZ

W dniu 27.09.2017 r., Gościem Miesiąca w naszej szkole był Wojciech Bonowicz - autor i współautor tomów wierszy, książek-wywiadów, książek dla dzieci, biografii "Tischner". Laureat Nagrody Literackiej Gdynia. Ma stały felieton w "Tygodniku Powszechnym" i w miesięczniku "Znak". Występuje od czasu do czasu na scenie, m.in. z zespołami Fisz Emade Tworzywo oraz Pablopavo i Ludziki. Działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.


GALERIA ZDJĘĆ
GOŚĆ MIESIĄCA CZERWCA - DARIUSZ JASEK

W dniu 09 czerwca 207 roku, gościem w naszej szkole był pan Dariusz Jasek, ekspert Królewskiego Holenderskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz autor katalogu dukatów holenderskich i szeregu publikacji dla czasopism specjalistycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jego książka "Gold Ducats of The Netherlands" została nagrodzona w USA przez amerykańską organizację Numismatic Literary Guild tytułem najlepszej specjalistycznej książki roku 2016 na świecie w kategorii "Książka o monetach świata". Jest jednym z 20 ekspertów z całego świata (jedynym z Polski) zaangażowanym w prace nad katalogiem złotych monet świata autorstwa Arthura Friedberga. Jest to najważniejsza książka dotycząca złotych monet świata (wydawana jest cyklicznie od 1958 roku), cytowana przy każdej złotej monecie sprzedawanej na aukcji czy w sklepie online. Dariusz Jasek jest absolwentem krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Jest właścicielem firmy Jasek Group oraz wydawnictwa Knight Press.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA MAJA - BOŻENA CIASTOŃ-DUDEK

W dniu 31.05.2017 r., Gościem Miesiąca w naszej szkole, była Pani Bożena Ciastoń-Dudek - specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych. Pani doktor ukończyła studia na Akademii Medycznej w Łodzi, do 2007 r. pracowała w Specjalistycznym Szpitalu im. E.Szczeklika w Tarnowie w Oddziale Pulmonologii, potem w Poradni Chorób Płuc ALERGO-MED i Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Center-Med. w Tarnowie.

GALERIA ZDJĘĆ


GOŚĆ MIESIĄCA KWIETNIA
PIOTR ŻYŁA - SKOCZEK NARCIARSKI

Piotr Żyła Gościem Miesiąca! Kwietniowa edycja "Gościa Miesiąca" bez wątpienia przejdzie do historii szkoły. Na spotkanie z uczniami i nauczycielami 7 kwietnia 2017 r. do Pałacu Sanguszków przyjechał polski skoczek narciarski, reprezentant Polski, zawodnik klubu KS Wisła, drużynowy mistrz świata z 2017, trzykrotny brązowy medalista, olimpijczyk z Soczi 2014 - Piotr Żyła. Na ten czas budynek szkoły zamienił się w strefę kibica. Biało - czerwony wystrój szkoły i narodowe barwy ubioru uczestników spotkania podkreślały wyjątkowość chwili. Piotr Żyła opowiadał o początkach swojej kariery i o codziennych przygotowaniach do skoków, a także o tym, jak to jest, kiedy stoi się na najwyższym podium i grają Mazurka Dąbrowskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć zwierzeń o planach na przyszłość i o zjadanych marynowanych papryczkach. Humorystyczne powiedzonka i charakterystyczny śmiech Mistrza stworzyły radosną atmosferę. W przerwach wywiadu prowadzonego przez nauczyciela wf-u Macieja Pokornego wystąpiły z programem artystycznym maluchy z Przedszkola 31 w Tarnowie. Na zakończenie spotkania Piotr Żyła rozdawał autografy i wytrwale pozował do zdjęć.


tarnow.pl

tarnow.in

tarnow.naszemiasto.pl

gazetakrakowska.pl

imav.tv

tarnowska.tv

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA MARCA - MACIEJ POKORNY

W dniu 30 marca 2017 roku, gościem w naszej szkole był pan Maciej Pokorny-nauczyciel ZSEO w Tarnowie, wiceprezes PTG Sokół Świat Pracy, trener.
Maciej Pokorny jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 1990 r. pracuje w zawodzie nauczyciela w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Jest także trenerem lekkiej atletyki, maratończykiem, instruktorem nornic walking oraz organizatorem akcji Polska Biega w Tarnowie.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA LUTEGO - MAŁGORZATA PLETTY-ZYZNAR

W dniu 28 lutego 2017 roku, gościem w naszej szkole była pani Małgorzata Pletty-Zyznar, doświadczony instruktor tańca, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Pani Małgorzata jest właścicielką Szkoły Tańca "eMiKa", która rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku, kształtując młode osobowości zarówno pod względem charakterów jak i sprawności ruchowej.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA STYCZNIA - ALEKSANDER MACIEJOWSKI

W dniu 24 stycznia 2017 roku, w naszej szkole gościliśmy pana Aleksandra Maciejowskiego - trenera kadry młodzieżowej w boksie. Pan Maciejowski jest medalistą mistrzostw Polski w boksie. Obecnie uczy wychowania fizycznego w zakładzie poprawczym w Tarnowie, jest też trenerem Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej, która promuje aktywizację ruchową dzieci i młodzieży zagrożonej. Były pięściarz jest także przedstawicielem Fundacji Global Boxing na poludniową Polskę, wspiera zdolnych młodych miłośników boksu.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA - dr n. med. ANTONI SYDOR

W dniu 19 pażdziernika 2016 roku, w naszej szkole gościliśmy dr n. med. Antoniego Sydora. Doktor Sydor to specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i nefrologii, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nefrologii z Ośrodkiem Dializ Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. Jest również prezesem tarnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA WRZEŚNIA - BEATA KANIA

W dniu 28 września 2016 roku, w murach naszej szkoły gościliśmy panią Beatę Kanię - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA - JERZY KACER

W dniu 25 kwietnia 2016 r. gościem miesiąca w naszej szkole był Pan Jerzy Kacer Prezes Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA STYCZNIA - Żużlowcy Unii TarnówGALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA GRUDNIA - DARIA STARZEC i OLIWIA SAWCZAK

We wtorek 8 grudnia 2015 r. grudniowym gościem miesiąca były uczennice Daria Starzec - brązowa medalistka Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin Kadetów i Oliwia Sawczak - modelka i siatkarka.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA - TERMALICA BRUK-BET

20 października gościliśmy w ZSEO przedstawicieli klubu piłkarskiego Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Jest to drużyna, która po raz pierwszy w 93-letniej historii klubu awansowała do Ekstraklasy. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy chcieli poznać tajemnicę sukcesu drużyny. Piłkarze przekazali na ręce Dyrekcji pamiątkowe koszulki zespołu.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA WRZEŚNIA

28 września 2015 r. w ramach inicjatywy "Gość Miesiąca" na zaproszenie Uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych odpowiedzieli Pani Anna Czech - Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie oraz Pan lek. med. Jacek Janiszewski - Oddział Wewnętrzny i Ostrych Zatruć Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
Temat spotkania "Dopalacze to też narkotyki!" - przybliżył ponaddwustuoosobowej grupie młodzieży niezwykle ważny problem uzależnień. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji przekazanych przez Pana Doktora o narkotykach i dopalaczach. Dowiedzieli się, jakie są konsekwencje zaspokajania ciekawości, chęci choćby jednorazowego spróbowania dopalaczy o wyjątkowo atrakcyjnych nazwach. Dramatyczne decyzje o "wzięciu" nieznanych substancji przez młodych ludzi są w każdym przypadku okupione utratą zdrowia, a nierzadko nawet życia.
Pani Dyrektor Anna Czech opowiedziała, jak trudno jest uwolnić się z nałogu narkotykowego. Uczniowie usłyszeli o działalności - przy Szpitalu św. Łukasza - Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia. Powrót do normalnego życia - to długa i żmudna praca nad sobą przy pomocy lekarzy i przyjaciół. Pani Dyrektor wspomniała również o młodych mężczyznach ze Wspólnoty "Cenacolo" z Poręby Radlnej, którzy poddają się, trwającemu nawet 2 lata, leczeniu z uzależnień. Przed ostateczną klęską może ich uratować tylko dyscyplina, praca i modlitwa.
Goście uświadomili wszystkim obecnym na spotkaniu, jak wielką wartością jest zdrowie.
Niech słowa Jana Kochanowskiego: Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz... pozostaną w pamięci tych, którzy nie zawsze postępują rozsądnie.
mgr Alicja Czerwińska-Franek

GALERIA ZDJĘĆ

ARCHIWUM

2014/2015
2013/2014
2012/2013