Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Piknik Ogrodniczy

JESIENNY PIKNIK OGRODNICZY

INTEGRACYJNY PIKNIK OGRODNICZY

12 maja 2019 r., już po raz czwarty Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie we współpracy z Radą Osiedla Zabłocie – Gumniska, Restauracją i hotelem „Słoneczne Wzgórze” oraz Urzędem Miasta Tarnowa zorganizował Integracyjny Piknik Ogrodniczy, a wraz z Polskim Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół – Świat Pracy” zawody sportowe „XV Bieg Sanguszków” oraz „VI Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking”. Pogoda mimo wcześniejszych prognoz okazała się wyjątkowo łaskawa i prawie cały dzień cieszyliśmy się pięknym słońcem. W związku z tym w Parku Sanguszków zgromadziło się bardzo wiele osób, które chciały atrakcyjnie spędzić niedzielę. Dla Naszych Gości, przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.:
- warsztaty cukiernicze i carvingu, bukieciarstwa,
- pokaz sztuki kulinarnej w wykonaniu dyrektora ZSEO, Roberta Kozioła
- pokaz woltyżerki w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej XVI Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej,
- pokaz modeli samolotów Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej, a na lotnisku zwiedzanie hangaru, samolotów, paralotni,
- przejażdżki konne dla dzieci,
Tak, jak w ubiegłym roku ogromną popularnością cieszyła się Akademia Młodego Ogrodnika, w ramach której dzieci po własnoręcznym udekorowaniu doniczek, mogły posadzić rośliny oraz obejrzeć pod mikroskopem szkodniki różnych roślin. Maluchy miały również okazję samodzielnie przystroić ciasteczka i stworzyć ozdoby cukiernicze z masy cukrowej. Nie zabrakło także interesujących doświadczeń fizycznych i chemicznych. Na najmłodszych czekał szczudlarz, giga bańki, malowanie twarzy oraz zdjęcia z królikiem. 
Absolwent naszej szkoły ufundował dmuchany plac zabaw. Opóźnienie w zabawach na dmuchańcach wynagrodził dzieciom darmowym popcornem.
Wszyscy Uczestnicy pikniku mogli skosztować grillowanej kiełbasy oraz domowych wypieków. Imprezie towarzyszyły stoiska wystawców oraz muzyka.
do góry