Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Warsztaty zawodowe

Warsztaty walentynkowe

Czternastego i siedemnastego lutego 2020 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty „Z miłości do zawodu” przeznaczone dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, których tematem przewodnim było święto zakochanych. W ramach imprezy młodzież została m.in. przeszkolona z podstaw sztuki cukiernictwa, poznała sekrety przygotowania kwiatowej fantazji oraz dowiedziała się, jak ekonomicznie zaplanować romantyczną podróż.

Godna uwagi była szczególnie nowatorska formuła warsztatów, które wzorowane były na tak zwanych speed datings, czyli szybkich sesji, w ramach których uczniowie podstawówek, poprzez wykonywanie zadań praktycznych, mieli okazję pierwszy raz zetknąć się z profilami kształcenia znajdującymi się w ofercie ZSEO.

O przyjazną atmosferę wydarzenia zadbali nauczyciele i uczniowie ZSEO. Profesjonalne podejście prowadzących oraz umiejętnie przekazana wiedza zaowocowały małymi sukcesami warsztatowiczów, które - kto wie - mogą stać się fundamentem pod przyszłe, znaczne większe osiągnięcia w ich zawodowych karierach. 

W warsztatach uczestniczyło łącznie prawie dwustu ósmoklasistów ze szkół podstawowych z Tarnowa oraz regionu. Każdy z nich opuścił mury Ogrodnika nie tylko z symbolicznym prezentem, ale także pozytywnymi wspomnieniami i przekonaniem, że wybór tej placówki może być dobrą, perspektywiczną decyzją.

Dziękujemy firmie Bakaland za ufundowanie prezentów dla młodych cukierników.

Warsztaty bożonarodzeniowe

12 i 17 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe kierowane do Uczniów Szkół Podstawowych. 
Podczas warsztatów nasi młodsi koledzy wykonywali ozdoby świąteczne z recyklingu pod okiem Pań: Iwony Kapustki, Elżbiety Radwańskiej i Olgi Popieli. Kolejna grupa od opieką Pani Marii Jałowiec, zdobiła świąteczne pierniki, natomiast pod okiem Pana Krzysztofa Malinowskiego i Pani Anny Januś-Jarosz uczyła się sztuki poprawnego nakrywania stołu. Nasi Goście mieli również okazję w asyście Pani Katarzyny Bogusz i Pana Andrzeja Nicponia, sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe, wykonując test „Kolory Twojej przyszłości”. Dziękujemy za przybycie Uczniom Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej przy ul. Błotnej w Tarnowie, Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach, Szkoły Podstawowej w Kobierzynie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnowie,  Szkoły Podstawowej w Świebodzinie, Szkoły Podstawowej w Nowych Żukowicach oraz Szkoły Podstawowej w Pawęzowie. Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty.

Warsztaty ogrodnicze


W dniu 12 maja 2019 roku w ramach Pikniku Ogrodniczego organizowanego przez ZSEO, odbyły się warsztaty ogrodnicze, przeprowadzone przez panią Iwonę Kapustkę oraz panią Elżbietę Radwańską. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.


Warsztaty wielkanocne

W dniu 2 kwietnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie oraz Gimnazjum w Skrzyszowie. Przybyli Oni na organizowane przez naszą szkołę warsztaty wielkanocne, w ramach których tworzyli ozdoby wielkanocne, dekorowali ciasteczka oraz wzięli udział w grze terenowej "Gonimy zajączka". Warsztaty przygotowały i prowadziły: p. I. Kapustka, p. E. Radwańska, p. A. Jarosz-Januś oraz p. A. Dydusiak.


Warsztaty walentynkowe

W dniu 4 lutego 2019 roku rozpoczęliśmy cykl Warsztatów walentynkowych  organizowanych przez ZSEO, a kierowanych do Uczniów klas 8 Szkół Podstawowych oraz 3 Gimnazjum.

Pierwszego dnia gościliśmy Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie W miłej atmosferze, pod okiem p. M. Jałowiec, A. Jarosz-Januś, E. Radwańskiej i A. Wielgus , Uczniowie tworzyli ozdoby walentynkowe, dekorowali ciasteczka wykorzystując do tego m.in. masę cukrową, a także uczyli się podstaw carvingu czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Nasi Goście mieli również okazję poćwiczyć umiejętność ozdobnego składania serwetek na różne okazje.

Drugiego, trzeciego i szóstego dnia odwiedzili nas Uczniowie z Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy ul. Błotnej w Tarnowie Warsztaty prowadziła p. I. Kapustka, p. A. Dydusiak oraz p. J. Kuboń z uczniami z klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Czwartego dnia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie Uczestnicy warsztatów pod okiem p. J. Kuboń i p. M. Jałowiec uczyli się podstaw sztuki garnirowania. Słowo „garnir” z francuskiego oznacza „dekorować”, „przystroić”, a więc garnirowanie to nic innego jak dekorowanie potraw, deserów oraz naczyń, na których nasze dania, czy desery są podawane.

Piątego dnia warsztatów odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Warsztaty tego dnia prowadziła p. I. Kapustka, p. A. Dydusiak oraz p. B. Michałek. Uczniowie po raz kolejny mieli okazję zmierzyć się z walentynkowymi wyzwaniami.

W Walentynki przypadł ostatni dzień warsztatów, a  ostatnia grupa przyjechała do nas ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie. Zajęcia prowadziła p. I. Kapustka, p. A. Wielgus oraz p. A. Jarosz.


Z tej edycji warsztatów skorzystało ponad 200 uczniów z tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjum. 
 


Warsztaty bożonarodzeniowe

W dniu 19 grudnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Uczniów z Zespołu Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie. Przybyli Oni na organizowane przez naszą szkołę warsztaty świąteczne, w ramach których zdobili pierniki, tworzyli kartki świąteczne oraz stroiki bożonarodzeniowe. W radosnej atmosferze pod okiem p. I. Kapustki, p. E. Radwańskiej i p. M. Krzemienia, powstały piękne dekoracje i kartki. W nowym okresie będą organizowane: warsztaty walentynkowe, warsztaty wielkanocne, warsztaty ogrodnicze i warsztaty świętojańskie, na które już dziś zapraszamy :)

do góry