AKTUALNOŚCI

"Zapomniane archiwum" odkrywane w tarnowskich szkołach

Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie działający przy Muzeum Okręgowym w Tarnowie, w ramach projektu edukacyjno-kulturalnego "MEZUZA", prezentuje w tarnowskich szkołach wystawę "Zapomniane archiwum". Więcej...


KONKURS "PANI JESIEŃ"

W dniu 20.11.2015 r. klasa gospodarująca szkołą - 2 THT, w ramach przygotowała konkurs "PANI JESIEŃ"
Stylizacja codzienna:
1 miejsce - Faustyna Brzozowska
2 miejsce - Inga Pękała
3 miejsce - Wojciech Kras

Fashion:
1 miejsce - Klaudia Grońska
2 miejsce - Izabella Piwowar
3 miejsce - Kinga Słota

GALERIA ZDJĘĆ

PO RAZ KOLEJNY WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO CENTRUM WOLONTARIATU "EMPATIA" CZYTAJĄ BAJKI DZIECIOM

18 listopada 2015 r. wolontariusze "Empatii" udali się do kolejnych przedszkoli by podziękować za przyłączenie się do XI edycji akcji charytatywnej "Przemów ludzkim gestem". Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom bajeczkę o trzech małych kotkach i złym piesku. Po przedstawieniu zaś, zaprosili dzieci do wspólnej zabawy.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

W dniu 12.11.2015 r. klasa gospodarująca szkołą - 2 THT, w ramach "Światowego Dnia Walki z Cukrzycą", przeprowadziła badania poziomu cukru we krwi. Osoby poddane badaniu uzyskały od Pani Pielęgniarki cenne wskazówki dotyczące zasad prawidłowego odżywiania. Ponadto klasa 2 THT przygotowała degustację "Warzywnych koreczków" oraz dyskusję z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki na temat najnowszych statystyk zachorowań na cukrzycę wśród młodzieży

GALERIA ZDJĘĆ

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dyrekcja Zespoły Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, zarządza zebranie z Rodzicami
w dniu 16 listopada 2015 r., (poniedziałek)

Porządek zebrania:

15.30 - 16.30 program profilaktyczny "Godność człowieka", dla Rodziców klas pierwszych
16.00 - 16.30 zebranie Prezydium Rady Rodziców
16:30 - 17.15 spotkanie Rodziców z Wychowawcami klas wg harmonogramu
17.15 - 18.00 konsultacje indywidualne Rodziców z Nauczycielami w pokoju nauczycielskim
17.15 - 17:45 spotkanie trójek klasowych w auli szkolnej
(wybory Przewodniczącego Rady Rodziców )
17.30 - 18:00 spotkanie Rodziców klas maturalnych w sali nr 212


OBCHODY 97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Występ naszych uczniów w Sali lustrzanej w Tarnowie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada, by uczcić zbliżające się Święto Niepodległości, zgromadziliśmy się w szkolnej auli, aby obejrzeć przygotowany przez klasę 2 THT program artystyczny, który przypomniał o trudnej i długiej drodze Polaków do wolności. Zebranych zachwyciła przepiękna i nastrojowa scenografia przygotowana pod kierunkiem pani Edyty Marynowskiej, która idealnie współgrała z niezwykle wzruszającymi pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez uczniów klasy 3 TAK.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYPOSAŻENIA HOTELI I RESTAURACJI HORECA GASTROFOOD KRAKÓW

W dniu 6 listopada 2015 r (piątek) grupa 28 uczniów z klas hotelarsko-gastronomicznych tj. I TH, III TH i IV TŻ wraz ze swoimi opiekunami, Panią Marią Maślak i Panem Krzysztofem Malinowskim, wzięli udział w Międzynarodowych Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HoReCA GASTROFOOD w Krakowie. W targach tych, bierze udział co roku ponad 350 wystawców z kraju i zagranicy. Podczas tej imprezy wystawcy prezentują kompleksową ofertę wyposażenia obiektów noclegowych i gastronomicznych, zaplecza kuchennego, sal restauracyjnych a także żywności, napojów oraz wina z całego świata. Celem targów jest przedstawianie aktualnych trendów w sektorze HoReCa, jak też inspirowanie hotelarzy, restauratorów oraz szerokiej rzeszy gastronomów ciekawymi pomysłami czy produktami. Inspiracją do wzięcia udziału w powyższych targach uczniów Naszej szkoły było przede wszystkim pogłębienie wiedzy na temat nowych technologii stosowanych w gastronomii i hotelarstwie, a także nabycie szerszych umiejętności zawodowych.
mgr Krzysztof Malinowski

GALERIA ZDJĘĆ

KONKURS ŻONGLERKI PIŁKĄ NOŻNĄ

5 listopada 2015 r. odbył się konkur żonglerki piłką nożną.

Kategoria: ilość odbić
I miejsce - Mateusz Sarat, kl. 1 TŻa
II miejsce - Konrad Kawa, kl. 1 TŻa
III miejsce - Piotr Sławiński, kl. 2 TŻE

Kategoria: efektywność pokazu
I miejsce - Mateusz Sarat, kl. 1 TŻa

GALERIA ZDJĘĆ

WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO CENTRUM WOLONTARIATU "EMPATIA" CZYTAJĄ BAJKI DZIECIOM

4 listopada 2015 r. wolontariusze "Empatii" udali się do Publicznego Przedszkola nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi w Mościcach, by podziękować za przyłączenie się do XI edycji akcji charytatywnej "Przemów ludzkim gestem". Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom bajeczkę o trzech małych kotkach i złym piesku. Po przedstawieniu zaś, zaprosili dzieci do wspólnej zabawy.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO CENTRUM WOLONTARIATU "EMPATIA" PORZĄDKUJĄ CMENTARZ

30 października 2015 r. uczniowie ZSEO w ramach Akcji Znicz odwiedzili cmentarze w Rzędzinie, Krzyżu, Klikowej, Mościcach oraz Stary Cmentarz, na których znajdują się groby osób związanych z historią szkoły. Uczestniczyli również we mszy świętej upamiętniającej odzyskanie niepodległości przez Tarnów jako jedno z pierwszych miast w Polsce.

GALERIA ZDJĘĆ

KONKURS WIĄZANEK ŻAŁOBNYCH

28 października 2015 r. odbył się konkurs wiązanek żałobnych.

Kategoria "Z żywych roślin":
I miejsce - 2TAK (wiązanka nr 1)
II miejsce - 1TE (wiązanka nr 3)
III miejsce - 1TAO(wiązanka nr 2)
wyróżnienie - 1TAO(wiązanka nr 14)
wyróżnienie - 3TŻ(wiązanka nr 8)

Kategoria "Z roślin suszonych lub sztucznych":
I miejsce - 3TAK (wiązanka nr 10)
II miejsce - 2TŻE(wiązanka nr 9)
III miejsce - 1TŻa(wiązanka nr 5)
wyróżnienie - 1TŻb (wiązanka nr 7)

GALERIA ZDJĘĆ

MISTRZYNI POLSKI KADETEK W KARATE SHINKYOKUSHIN

Daria Starzec uczennica klasy I Technikum Obsługi Turystycznej, reprezentantka Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate, zdobyła Mistrzostwo Polski Kadetek w Karate Shinkyokushin i została zakwalifikowana do Mistrzostw Europy.
18 października 2015 roku w Lublinie w hali sportowo-widowiskowej MOSiR odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Młodzieżowców i Kadetów. W ramach tych mistrzostw odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy, które odbędą się 27 -28 listopada br. w Tarnowskich Górach i Bytomiu.
W Turnieju wystartowało około 111 najlepszych zawodników z Polski reprezentujących 31 Kluby.

GRATULUJEMY!!!
Życzymy wywalczenia tytułu Mistrzyni Europy

Dyplom


GOŚĆ MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA - TERMALICA BRUK-BET

20 października gościliśmy w ZSEO przedstawicieli klubu piłkarskiego Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Jest to drużyna, która po raz pierwszy w 93-letniej historii klubu awansowała do Ekstraklasy. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy chcieli poznać tajemnicę sukcesu drużyny. Piłkarze przekazali na ręce Dyrekcji pamiątkowe koszulki zespołu.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

"Nie daj się oszukać - dopalacze to też narkotyki"

Dnia 20 października 2015 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Lecha Gwiaździńskiego, specjalistę płockiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień.
Nasz miły gość realizował program profilaktyczny pod znamiennych tytułem "Nie daj się oszukać - dopalacze to też narkotyki"
Z przeprowadzonych zajęć uczniowie wynieśli cały bagaż nowych i prawdziwych informacji o dopalaczach. Z dwugodzinnego spotkania z terapeutą wyszli z przekonaniem, że stosowanie środków zmieniających świadomość człowieka wcale nie wpływa pozytywnie na atrakcyjność i bezproblemowość ich życia.
Gromkie brawa, którymi uczniowie żegnali realizatora programu były wyrazem zrozumienia wagi omawianego problemu i wdzięczności za jego dogłębne przedstawienie
mgr Barbara Słowik

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ PAPIESKI W ZSEO

W piątek 16. 10. 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy XV Dzień Papieski. Uczniowie 3 klasy Technikum Ekonomicznego przygotowali qiuz " Jak dobrze znasz Jana Pawła II?" Uczestnicy losowali po 2 pytania i za prawidłowe odpowiedzi byli nagradzani przepyszną kremówką papieską. Ponadto w pałacu Sanguszków rozbrzmiewała muzyka, która towarzyszyła Papieżowi w czasie jego pielgrzymek do Polski. Przypomnieliśmy sobie także wiele niezwykle mądrych i przejmujących słów wypowiedzianych przez Ojca Świętego. Zainteresowaniem uczniów cieszyło się "selfie z Papieżem". : Uczniowie 3 TE bardzo dziękują za nieocenioną pomoc księdzu Arturowi Urbanowi.
mgr Jolanta Chmura

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tradycyjna akademia z okazji Dnia Nauczyciela była okazją do przypomnienia historii powstania Komisji Edukacji Narodowej, a także wysłuchania poezji w interpretacji Uczniów z oddziału 3 Technikum Ekonomicznego. Jednak najważniejszą i najbardziej wzruszającą chwilą był czas życzeń i podziękowań dla Nauczycieli za przekazywaną wiedzę, rozwijanie pasji, opiekę i wyrozumiałość. Wdzięczność i pamięć Uczniów są największą radością dla każdego Nauczyciela. Życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy złożyli wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty - Dyrektor Szkoły Jerzy Sokoła, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej - w podziękowaniu za wyróżniającą pracę dydaktyczno - wychowawczą nagrody i odznaczenia otrzymali:

Wicedyrektor Alicja Czerwińska-Franek - Nagroda Małopolskiego Kuratora Oświaty

Wychowawczyni oddziału 1 TŻ a, nauczyciel przedmiotów żywienia - Bogumiła Michałek - Medal Komisji Edukacji Narodowej

Nagrody Dyrektora Szkoły:

Wychowawczyni oddziału 3 TOT, nauczyciel języka polskiego - Justyna Bogusz
Nauczyciel bibliotekarz - Joanna Chramęga - Mucha
Wychowawczyni oddziału 4 TEH, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych - Anna Górkowska
Wychowawczyni oddziału 4 TAK, nauczyciel przedmiotów architektury krajobrazu - Iwona Kapustka
Wychowawczyni oddziału 1 TAO, nauczyciel matematyki i przedmiotów ogrodniczych - Zofia Prajsnar
Pedagog szkolny - Barbara Słowik
Nauczyciel katecheta - x Artur Urban
Wychowawca oddziału 3 TAK, nauczyciel języka angielskiego - Kamil Ziobroń

GRATULUJEMY !

Podziękowanie dla Uczniów oddziału 3 Technikum Ekonomicznego wraz z Wychowawczynią Jolantą Chmurą za organizację uroczystości
składa Dyrekcja
mgr Alicja Czerwińska-Franek

GALERIA ZDJĘĆ

SZKOLENIE Z ZASAD BHP W GOSPODARSTWIE ROLNYM

W dniu 5 października 2015 r. klasy 4 THO, 4TAK i 4TŻ wzięły udział w szkoleniu z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym przeprowadzonym przez przedstawicieli KRUS i PIP w Tarnowie. Podczas spotkania omówiono przyczyny i sposoby eliminowania zagrożeń występujących podczas pracy w gospodarstwach rolnych. Przeprowadzono również konkurs wiedzy BHP "DOBRZE TRAKTUJESZ MNIEJ RYZYKUJESZ". Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tarnowie.
mgr Katarzyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE 3 TAK

5 października 2015 roku klasa 3 TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU na zajęciach praktycznych z Panią Iwoną Kapustką i Pania Edytą Marynowską, w super nastrojach, upiększają otoczenie szkoły :-)
mgr Katarzyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

PRZEMÓW LUDZKIM GESTEM
- zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

W dniach 1 - 4 października 2015 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt została zorganizowana XI akcja charytatywna "Przemów ludzkim gestem". Wolontariusze "Empatii" kwestowali na rzecz zwierząt potrzebujących pomocy.
Temat opieki i odpowiedzialności wobec zwierząt nie tylko tych, które są z nami w domach, ale szczególnie pokrzywdzonych przez los, jest wciąż dla nas aktualny.
Na co dzień opiekujemy się kotami żyjącymi w Parku Sanguszków.
We współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział w Tarnowie - zostało zebranych: 316,8 kg karmy oraz 2 742,48 zł.
Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom "Empatii" za szczególną wrażliwość i poświęcony czas, a wszystkim Darczyńcom za okazaną życzliwość.
mgr Alicja Czerwińska-Franek

GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

30 września, by uczcić przypadający na 27 września Światowy Dzień Turystyki, zorganizowany został konkurs na najlepszy strój narodowy reprezentujący wybrany kraj świata. Oto wyniki:
1 miejsce - klasa I TŻ a (Włochy)
2 miejsce - klasa III TAK (Francja)
3 miejsce - Klasa I TŻ b (Japonia)
wyróżnienia

4 miejsce - klasa I THT (Wielka Brytania)
5 miejsce - klasa III TE (Arabia Saudyjska)
Organizacją konkursu zajął się pan Krzysztof Malinowski.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

WYCIECZKA 1TE

29 września 2015 klasa 1TE na wycieczce po Tarnowie.

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA WRZEŚNIA

28 września 2015 r. w ramach inicjatywy "Gość Miesiąca" na zaproszenie Uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych odpowiedzieli Pani Anna Czech - Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie oraz Pan lek. med. Jacek Janiszewski - Oddział Wewnętrzny i Ostrych Zatruć Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
Temat spotkania "Dopalacze to też narkotyki!" - przybliżył ponaddwustuoosobowej grupie młodzieży niezwykle ważny problem uzależnień. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji przekazanych przez Pana Doktora o narkotykach i dopalaczach. Dowiedzieli się, jakie są konsekwencje zaspokajania ciekawości, chęci choćby jednorazowego spróbowania dopalaczy o wyjątkowo atrakcyjnych nazwach. Dramatyczne decyzje o "wzięciu" nieznanych substancji przez młodych ludzi są w każdym przypadku okupione utratą zdrowia, a nierzadko nawet życia.
Pani Dyrektor Anna Czech opowiedziała, jak trudno jest uwolnić się z nałogu narkotykowego. Uczniowie usłyszeli o działalności - przy Szpitalu św. Łukasza - Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia. Powrót do normalnego życia - to długa i żmudna praca nad sobą przy pomocy lekarzy i przyjaciół. Pani Dyrektor wspomniała również o młodych mężczyznach ze Wspólnoty "Cenacolo" z Poręby Radlnej, którzy poddają się, trwającemu nawet 2 lata, leczeniu z uzależnień. Przed ostateczną klęską może ich uratować tylko dyscyplina, praca i modlitwa.
Goście uświadomili wszystkim obecnym na spotkaniu, jak wielką wartością jest zdrowie.
Niech słowa Jana Kochanowskiego: Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz... pozostaną w pamięci tych, którzy nie zawsze postępują rozsądnie.
mgr Alicja Czerwińska-Franek

GALERIA ZDJĘĆ

BAL PIERWSZOKLASISTY

24 września 2015 klasy pierwsze bawiły się na Balu Pierwszoklasisty.

GALERIA ZDJĘĆ

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku uczniowie i nauczyciele ZSEO włączyli się do akcji "Sprzątanie świata". 21 i 22 września porządkowane były tereny wokół szkoły. Klasy pod okiem opiekunów sprzątały poszczególne sektory w pobliżu pałacu Sanguszków. W ramach akcji postanowiliśmy również zadbać o estetykę pomieszczeń szkolnych. Dlatego też usunęliśmy niepotrzebne rzeczy z sal lekcyjnych. W tegorocznej edycji "Sprzątania świata" wzięły udział następujące klasy: 1TE, 1THT, 1TŻb, 3TE, 2TŻE, 4THO, 3TŻ. Koordynatorem akcji była pani Zdzisława Padło.
mgr Justyna Bogusz


RAJD pieszy śladami Sanguszków

18 września odbył się już po raz trzeci rajd pieszy śladami Sanguszków. Skierowany był tym razem do uczniów klas pierwszych. Impreza miała na celu zapoznanie nowych uczniów z tradycją szkoły i jej specyficznym położeniem. Uczestnicy rajdu pokonali trasę o długości 9 kilometrów - z Kościoła Parafialnego w Porębie Radlnej północną krawędzią progu Pogórza Karpackiego poprzez wzniesienie Góry Marcina do pałacu Sanguszków w Gumniskach. Rajd poprowadzili uczniowie klasy 3 Technikum Obsługi Turystycznej pod czujnym okiem księdza katechety Artura Urbana. Po dotarciu do szkoły na uczniów czekały kolejne atrakcje - zwiedzanie pałacu Sanguszków, konkurs wiedzy o szkole i jej historii oraz....grilowanie przy dźwiękach muzyki.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami miało szczególny charakter - zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Odbyło się bowiem w szkolnej auli uroczyste ślubowanie. To podniosłe wydarzenie miało uzmysłowić nowym uczniom, że stają się częścią Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych i muszą dbać o jej honor i tradycję. Dlatego też zobowiązali się do tego, że będą wzorowo wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować szkołę.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

Zmiany w planie lekcji od poniedziałku 7 września 2015 r. (plan lekcji na stronie dostępny będzie w piątek wieczorem)
POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNAZEBRANIE Z RODZICAMI

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zarządza zebranie Rodziców w dniu 10 września 2015 r.(czwartek) wg harmonogramu:

16.00 - 16.45 spotkanie Rodziców i Uczniów klas pierwszych w auli:
- uroczyste ślubowanie Uczniów klas pierwszych,
16:45 - 17.30 spotkanie Rodziców z Wychowawcami klas wg harmonogramu
17.30 - 18.00 konsultacje indywidualne Rodziców z Nauczycielami w pokoju nauczycielskim
17.30 - 18.00 spotkanie Rodziców klas maturalnych w auli szkolnej (matura 2016, egzaminy z kwalifikacji zawodowych, sprawy bieżące)

Informacje dla Rady Rodziców:

16.00 - 16.30 spotkanie Rady Rodziców z Rodzicami klas pierwszych w auli szkolnej
16:30 - 16.45 zebranie Rady Rodziców w gabinecieSzanowni Państwo, Drodzy Wolontariusze,

zapraszamy do współpracy w nowym roku szkolnym 2015/16.
Już wkrótce prześlemy harmonogram planowanych przedsięwzięć przez Szkolne Centrum Wolontariatu "Empatia".

Pozdrawiam.
Alicja Czerwińska-FranekROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Ten uroczysty dzień zaczęliśmy od mszy św., po której zgromadziliśmy się tym razem w północnej części terenu szkoły. Wszystkich uczniów i nauczycieli przywitała Dyrekcja ZSEO, która szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów. Ponadto, jak co roku, ogłoszono wyniki rywalizacji międzyklasowej. Zwyciężyła tym razem klasa 3 Technikum Ekonomicznego i Technikum Handlowego z wychowawczynią panią Anną Górkowską. Mimo wyjątkowo wakacyjnej aury, uczniowie udali się na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Informujemy, że w I tygodniu września będzie kiermasz podręczników, na którym będzie można odkupić podręczniki od uczniów klas starszych.


ARCHIWUM

2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012