AKTUALNOŚCI

100 000 zł na budowę Hospicjum Via Spei w Tarnowie

"Jedyna taka szkoła w Polsce"

Wolontariusze Centrum Wolontariatu "Empatia" działającego w Zespole Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie przekazali 100 000 zł na budowę Hospicjum Via Spei w Tarnowie ... Wiecej


PRZEKAZANIE KARMY ZEBRANEJ PODCZAS
X Tarnowskiej Akcji Charytatywnej "Przemów ludzkim gestem"

GALERIA ZDJĘĆ

RAJD pieszy śladami Sanguszków
w 110 lecie fundacji kościoła w Porębie Radlnej

Organizator: Zespół Szkół Ekonomiczno Ogrodniczych w Tarnowie, ul. Sanguszków 28
Termin: 14 października 2014 r.
Cel: turystyczno-edukacyjny.
Forma realizacji: Rajd pieszy z Kościoła Parafialnego w Porębie Radlnej północną krawędzią progu Pogórza Karpackiego poprzez wzniesienie Góry Marcina (384m. npm.) do Pałacu Sanguszków w Tarnowie Gumniskach (trasa przełajowa szutrowo-asfaltowa, długość 9 km.).

PLAN I REGULAMIN RAJDU


GALERIA ZDJĘĆ

Październik - Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt

W dniach 7 - 31 października 2014 r. na terenie szkół i przedszkoli odbędzie się
X - ta akcja charytatywna "Przemów ludzkim gestem"
Więcej...

MARSZ W OBRONIE PRAW ZWIERZĄT

3 października 2014 r. w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt odbył się marsz w obronie zwierząt, którego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. Uczniowie tarnowskich szkół oraz mieszkańcy miasta wraz ze swoimi pupilami wyruszyli spod pomnika gen. J. Bema i udali się ulicą Wałową na Rynek, gdzie odczytany został protest przeciwko stosowaniu przemocy wobec zwierząt. Następnie uczniowie ZSEO zaprezentowali przygotowane wcześniej hasła, mające zwrócić uwagę na konieczność pomocy zwierzętom. Oto kilka z nich:
-Zerwijmy łańcuchy!
-Zwierzęta to nie rzeczy, nie wyrzucaj ich do śmieci!
-To jak traktujesz bezbronne zwierzęta, świadczy o tym, jakim jesteś człowiekiem!
Po zakończeniu marszu wolontariusze Centrum Wolontariatu Empatia wyruszyli do centrów handlowych i sklepów, by w ramach akcji "Przemów ludzkim gestem" zbierać datki i karmę dla naszych czworonożnych przyjaciół.
mgr Justyna Bogusz

GALERIA ZDJĘĆ

GOŚĆ MIESIĄCA WRZEŚNIA - OTOZ ANIMALS

29 września w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt Gościem Miesiąca ZSEO byli przedstawiciele Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals. Towarzystwo zostało założone 3 października 2001. W ubiegłym roku przeprowadziło 2168 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt. Stale prowadzi kampanię "Adoptując mnie, ratujesz mi życie". W roku 2013 Towarzystwu udało się znaleźć nowe domy dla 4141 psów i 1465 kotów. OTOZ Animals prowadzi ponadto działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich oraz interweniuje w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt Członkami OTOZ są osoby związane z ruchem ochrony zwierząt w ramach lokalnych organizacji, kierownicy i pracownicy schronisk oraz lekarze weterynarii.
Przedstawiciele Towarzystwa na początku swojego wystąpienia podziękowali za włączanie się w niesienie pomocy zwierzętom poprzez organizację akcji "Przemów ludzkim gestem". Następnie przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą przeprowadzonych w ostatnim czasie akcji ratowania koni, psów i kotów z prywatnych gospodarstw. Na zakończenie Goście pokazali, jak wygląda typowy dzień pracy wolontariusza i udzielili wskazówek, w jaki sposób można przyłączyć się do Towarzystwa.

GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT

28 września - 5 października 2014 r.

Organizator:
Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie
Centrum Wolontariatu "Empatia"

Współpraca:
Ogólnopolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami 'Animals"
Tarnowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
Fundacja "Zmieńmy świat"

Program obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt w Tarnowie
Pozwolenie na zbiórkę
Pozwolenie na zbiórkę
mgr Alicja Czerwińska-Franek


WYJAZD DO BRUKSELI

W dniach 26 - 30 września 2014 roku odbyła się wycieczka do Brukseli, w której uczestniczyli laureaci VIII Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej: Agnieszka Michoń z ZSEO w Tarnowie, Michał Krakowski z I LO w Zakliczynie, Dawid Wietecha z I LO w Zakliczynie oraz Kinga Sak z III LO w Lisiej Górze wraz z opiekunem Anną Górkowską. W pierwszym dniu uczestnicy zwiedzali wraz z przewodnikiem Brukselę i jej najważniejsze zabytki. Natomiast drugiego dnia odwiedzili również wraz z przewodnikiem Atomium, Brugię i Gandawę. Ostatniego dnia zwiedzali dzielnicę europejską w Brukseli, odwiedzili Parlament Europejski gdzie mieli możliwość zwiedzania multimedialnego centrum wizyt PE (Parlamentarium) oraz uczestniczyli w spotkaniu z europosłem Czesławem Siekierskim, który był fundatorem tej wycieczki.
mgr inż. Anna Górkowska

GALERIA ZDJĘĆ

BAL PIERWSZOKLASISTÓW

25 września 2014 r. odbył się w naszej szkole bal pierwszoklasisty. Tradycyjną taneczną zabawę w rytm najnowszych, dyskotekowych przebojów urozmaiciły przygotowane przez klasę 3 THO i wychowawczynię panią Elżbietę Stępień konkursy, które miały umożliwić nowym kolegom wykazanie się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. W pierwszym z nich zatytułowanym "Daj gryza" zadaniem uczniów było zjedzenie bez pomocy rąk jabłka. W drugim musieli wykazać się talentem plastycznym i narysować portret swojego wychowawcy. W rundzie trzeciej zaś noszącej tytuł "Kot to dance" pierwszoklasiści musieli w rytm muzyki zatańczyć w parach tak, by umieszczony między ich głowami balon nie upadł na podłogę. W kolejnej konkurencji musieli wykazać się umiejętnościami marketingowymi. Ich zadaniem było bowiem zareklamowanie nietypowego przedmiotu. Później mogliśmy obejrzeć pokaz mody, ponieważ wybrani pierwszoklasiści stworzyli z dostępnych im ubrań niesamowite kreacje. W przedostatniej rundzie zatytułowanej "Siłownia umysłowa" uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiem szkoły. Sprawdzono na przykład, czy nowi koledzy wiedzą, jakich przedmiotów uczy Pan Dyrektor, jak nazywa się szkolny sklepik i ile kosztuje najpopularniejszy wśród uczniów batonik. Ostatnia konkurencja nosiła tytuł "Kłębuszek''. Zadaniem pierwszaków było zrobienie z wełny zabawki dla kota. W szranki stanęli również wychowawcy! Musieli udowodnić, że znają swoich uczniów. Jury w składzie: pani wicedyrektor Alicja Czerwińska-Franek, opiekun SU pan Kamil Ziobroń, przedstawiciel Rady Rodziców pan Andrzej Wach i przedstawiciel SU Maciej Wach podliczyło punkty i ogłosiło wyniki. Tytuł Superkota 2014 zdobyła klasa 1 Technikum Hotelarskiego i Obsługi Turystycznej z wychowawczynią panią Bożeną Tlałką. Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

11 września w ZSEO odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Nasi nowi Koledzy obiecywali uroczyście, że będą wzorowo wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować szkołę. Pierwszoklasiści oficjalnie stali się więc dziś członkami naszej społeczności.
mgr Kamil Ziobroń

GALERIA ZDJĘĆ

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zarządza zebranie Rodziców w dniu 11 września 2014 r. wg harmonogramu:

16.00 - 16.45 spotkanie Rodziców i Uczniów klas pierwszych w auli:
- prezentacja szkoły,
- ślubowanie Uczniów klas pierwszych,
17.00 - 17.45 spotkanie Rodziców z Wychowawcami klas wg harmonogramu
17.45 - 18.00 konsultacje indywidualne Rodziców z Nauczycielami w pokoju nauczycielskim


Zmiany w planie lekcji od poniedziałku 8 września 2014 r.


GŁOSOWALIŚMY NA OLIWIĘ SAWCZAK I MARCELINĘ LATOCHA
W FINALE THE LOOK OF THE YEAR 2014

Oliwia Znalazła się w czołowej piątce tegorocznej edycji konkursu The Look of The Year, który jest najbardziej prestiżowym i najstarszym konkursem dla modelek.
Oliwia i Marcelina są uczennicami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Ponadto, Oliwia jest zawodniczką UKS Jedynka Tarnów...

więcej
i jeszcze trochę


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Po uroczystej mszy św. zebraliśmy się przed budynkiem szkoły, by w pięknej scenerii przywitać kolejny rok nauki i ciężkiej pracy nad sobą. Spotkanie tradycyjnie rozpoczął Pan Dyrektor, który wyraził nadzieję, że czekający nas czas przyniesie każdemu pożytek i satysfakcję. Tego dnia ogłoszono również wyniki rywalizacji międzyklasowej. Podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężyła klasa 4 Technikum Ekonomicznego i Technikum Handlowego z wychowawczynią panią Agnieszką Drelicharz. Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015


Pomoc materialna przyznawana uczniom w roku szkolnym 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły mogą ubiegać się o pomoc materialną o charakterze motywacyjnym, a więc o:

1. STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
2. STYPENDIUM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
3. STYPENDIUM PREZYDENTA MASTA TARNOWA

oraz o pomoc materialną o charakterze socjalnym, czyli:

1. "WYPRAWKĘ SZKOLNĄ"
2. STYPENDIUM SZKOLNE
3. ZASIŁEK SZKOLNY

spełniając wymagane kryteria Więcej
Tekst: mgr Barbara Słowik


ARCHIWUM

2013/2014
2012/2013
2011/2012